The cigarette factory, which has not been able to make any physical investments since its foundation in 1975, but in July the Board of Directors made the decision to renew the building.

The factory and office buildings on site have been rescued from aging and now meet world standards of a company with the years in the market.

MEVCUT MAKİNE PARKURU DÜZENLENDİ

Makinelerin sık sık arızalanması ve yedek parçalarının temini konusunda yaşanılan
sıkıntılar iş gücünü olumsuz etkilemekteydi. Bu nedenle son beş yıldır yoğun bir şekilde
sürdürdüğümüz ürün çeşitliliğini artırma hedefimiz doğrultusunda fabrikamıza yeni model
üretim makinesi ve paketleme makinesi kazandırıldı.

KAPASİTE ARTIŞI %108 ARTTI

Makinelerin birbirlerine bağlanarak hızlı üretim ve performans artışı gerçekleştirmek için Makine parkuru düzenlenerek kapasite artışı sağlandı.
Günümüz teknolojisine uygun olarak satın alınan söz konusu makinelerle üretim kapasitesinde Yüzde 108 artarak…………… tona ulaştı.

ÜRETİMDE KALİTE DENETİMİ SAĞLANDI

Fabrikaızda üretilen sigaralarda kalite kontroe ilişkin sistem yoktu. Dünya standartlarında bir üretim yapılabilmesi için Nikotin -Tar oranlarını ölçen ve sigaranın fiziksel testlerini yapan makineler satın alındı. Artık fiziki, nem, yoğunluk, nikotin ölçümleri yapılır hale geldi.

İKLİMLENDİRME VE HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Fabrikamız havalandırma sistemine kavuşturuldu. Daha önce eski sistem pervane ve ısıtıcı kullanılmakta, gerektiğinde pencereler açılarak havalandırma sağlanmaktaydı. Bu durum, hem tütün ve hammadde stoğunu engellemekte hem de tütünlerde böceklenme ve nem oranının artmasından dolayı tütünlerin küflenmesine yol açmaktaydı. Yapılan iklimlendirme ve havalandırma sistemiyle hem fabrika çalışanlarımız daha sağlıklı bir ortamda çalışmaya başladı, hem de fabrikamız uluslararası standartlarına kavuşturuldu. Sistemle birlikte; Tütün ve hammade stoklama arttı, hijyen sağlanarak, böceklenme ve küflenme sorunları ortadan kaldırıldı, tütün ve hammade ürünlerinin korunması ve güvenli bir şekilde daha
uzun süre muhafaza edilmesi sağlandı ve personelin daha sağlıklı bir ortamda çalışması sağlanarak motivasyonu arttı, beraberinde iş verimliliği yükseldi.

ŞİRKETE AİT TESCİLLİ MARKALARIN ÇEŞİTLİLİĞİ SAĞLANDI

Şirketimiz 2013 yılına kadar sadece British American Tobacco (BAT) ürünleri olan TEKEL 2000, TEKEL 2001 VE SAMSUN 2016 sigaralarını üretmekteydi. 2013 yılında alınan radikal karar ile kendi tescilli ürünleri ni piyasaya sürdü. Son olarak ise Şirkete ait olan L&H ve Most markalarının yeniden görsel dizaynları yapılarak, daha rekabetçi bir tasarım yapıldı. Ayrıca 2 adet L&H markası için ve 1 adet Most markası için renk ve ve farklı içim zevkine yönelik çeşitler üretildi.