Ülkemiz ve tüm dünyayı etkisi altına Corona Virüsü salgınının ülkemizde çıkan yerel vakalar ile  birlikte arttığı görülmektedir. Bu nedenle ilk önceliği insan sağlığı olan şirketimiz, hem personel sağlığının korunması hem  de artan salgın karşısında önlem almak amacı ile Genel Müdür Selahaddin Bayırkan öncülüğünde Yakındoğu Üniversite Hastanesi ile anlaşmalı olarak Covid- 19 PCR testini, tüm personeline şirket bünyesinde uygulamıştır. Yakındoğu Üniversite Hastanesi personelinin  saat 10:00 itibarı ile başlatmış olduğu PCR testi yaklaşık olarak 2 saatte tamamlanmıştır. 43 personele yapılan testlerin tümü negatif çıkmıştır.

Sayın Bayırkan ‘ KKTC ‘de  Covid -19’a karşı, bizim gibi köklü kurumlar öncülüğünde atılacak olan adımlar ve önlemler ile daha kısa sürede sağlıklı günlere kavuşacağız mesajını  verirken, Yakındoğu Üniversite Hastanesi Başhekimi ve çalışanlarına  gösterdikleri performans ve özveriden dolayı teşekkür etti.’

Yakındoğu Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit C. Yenen’in yapılan uygulama ile ilgili  açıklaması aşağıdaki şekildedir:

“Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi olarak Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi’ne PCR test hizmeti sunmaktan dolayı mutluluk duyduk. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde, işyeri güvenliği ve devamlılığı için bu testler büyük önem taşımaktadır.  Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi yetkililerinin konuya duyarlı yaklaşımı ile yapmış olduğumuz işbirliği çerçevesinde ekiplerimiz tarafından kurum ziyaret edilerek tüm çalışanlardan örnekler alınmış ve PCR testleri aynı gün içinde sonuçlandırılmıştır.  Covid-19 ile mücadelede hastalık semptomları yokken PCR testi yaptırmak, erken izole önlemleri almak açısından önem taşımaktadır.  Bu nedenle Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi’nin talebi doğrultusunda çalışanların PCR testlerini düzenli aralıklarla gerçekleştirmeye devam edeceğiz.   Tam donanımlı 28 kişilik ekip,  günlük 2500 test kapasitesi ile Covid-19 laboratuvarımızda 7/24 hizmet vermekteyiz.  PCR test taleplerinde sunmuş olduğumuz ayağa hizmet uygulamaları ile de kurumlara çalışmalarını kesintisiz sürdürmeleri konusunda destek sağlamaya her zaman hazır olduğumuzu bildiririz.”